جهت مشاوره خرید، سفارش افزونه و یا هر گونه سوالی میتوانید با این شماره تماس بگیرید : 09196169776

آموزش بروزرسانی افزونه در وردپرس + ویدیو

افزونه ها در وردپرس به دلیل بهینه سازی هایی در ساختار افزونه وردپرس مانند: رفع مشکلات احتمالی، برطرف کردن باگ های برنامه نویسی و امنیتی ، اضافه کردن امکانات و … بروزرسانی هایی ارائه میدهند. لذا از این جهت واجب است که جهت بروزرسانی افزونه در وردپرس اقدام کنیم.

بروزرسانی افزونه در وردپرس با توجه به نوع افزونه شما ( رایگان یا حرفه ای ) و منبع آن میتواند متفاوت باشد. منظور از این جمله چیست ؟

در صورتی که شما افزونه خود را از مخزن وردپرس دانلود و نصب کرده باشید کافی است از طریق پیشخوان وردپرس اقدام به بروزرسانی افزونه کنید؛ که در ادامه با چگونگی آن آشنا خواهیم شد.

ولی در صورتی که شما افزونه خود را از مکانی به جز مخزن وردپرس دانلود و نصب کرده باشید روش بروزرسانی متفاوت خواهد بود و باید از طریق دسترسی به هاست این عمل انجام شود.

در صورتی که تمایل دارید آموزش بروزرسانی افزونه وردپرس را به صورت ویدیویی تماشا کنید میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید :

آموزش ویدیویی بروزرسانی افزونه در وردپرس

روش های بروزرسانی افزونه در وردپرس

پس به صورت کلی جهت بروزرسانی افزونه در وردپرس ۲ روش وجود دارد :

۱ – بروزرسانی افزونه از طریق پیشخوان وردپرس به صورت خودکار

۲ – بروزرسانی افزونه از طریق هاست و به صورت دستی

 

بروزرسانی افزونه وردپرس از طریق پیشخوان

این روش بسیار آسان است، کافی است جهت بروزرسانی افزونه در وردپرس همانطور که در شکل زیر نمایش داده شده با کلیک روی گزینه بروزرسانی در پیشخوان وردپرس به صفحه بروزرسانی ها وارد شوید.

بروزرسانی افزونه در وردپرس

در این صفحه تمامی مواردی که در سایت شما نیاز به بروزرسانی دارند نمایش داده میشود.

در قسمت میانی شما افزونه هایی که نیاز به بروزرسانی دارند را میتوانید مشاهده کنید.

در صورتی که نیاز دارید یک افزونه خاص بروزرسانی شود میتوانید با انتخاب افزونه به صورت تکی اقدام به بروزرسانی نمایید و یا در صورتی که تمایل دارید کلیه افزونه های خود را بروزرسانی نمایید میتوانید با فعال کردن گزینه ” انتخاب همه ”  و کلیک روی گزینه ” بروزرسانی افزونه ها ” اقدام به بروزرسانی افزونه ها نمایید.

بروزرسانی افزونه در وردپرس

پس از کلیک روی این گزینه شما به صفحه جدید هدایت خواهید شد میبایست اندکی منتظر بمانید ( با توجه به سرعت اینترنت و قدرت سرور ) تا روند بروزرسانی تمام شود.

در این صفحه شما میتوانید روند بروزرسانی را مشاهده کنید تا در صورت بروز خطا از مشکل آگاهی پیدا کنید.

بروزرسانی افزونه وردپرس

 

بروزرسانی دستی افزونه در وردپرس

همانطور که گفته شد در صورتی که شما افزونه وردپرس خود را از مکانی به جز مخزن وردپرس دانلود کرده باشید و یا اینکه به هر دلیلی مانند تایم اوت سرور نتوانستید از روش قبل استفاده کنید میبایست افزونه خود را به صورت دستی و از طریق هاست بروزرسانی کنید.

البته ناگفته نماند تعداد کمی از افزونه های حرفه ای وردپرس مانند افزونه صفحه ساز ویژوال کامپوزر که به صورت اوریجینال از سایت اصلی خریداری شده باشند و شما کدلایسنس افزونه را در اختیار داشته باشید قادر خواهید بود به روش اول از طریق پیشخوان افزونه خود را بروزرسانی نمایید.

جهت بروزرسانی افزونه وردپرس به صورت دستی میبایست ابتدا وارد هاست خود شده.

وارد مکانی که وردپرس را در آن نصب کرده ایم شویم.

ابتدا وارد پوشه wp-content و سپس وارد پوشه plugins میشویم.

در این پوشه تمامی افزونه هایی که در سایت شما نصب هستند دیده میشود.

حال فایل زیپ نسخه بروز را در این مکان آپلود کرده و نام پوشه نسخه کنونی افزونه را تغییر دهید. ( برای مثال به آن یک عدد اضافه کنید. )

سپس فایل زیپ آپلود شده را اکسترکت کنید.

بروزرسانی دستی افزونه در وردپرس

دلیل تغییر نام پوشه نسخه قبل این است که در صورتی که پس از بروزرسانی افزونه ، نسخه جدید به هر دلیلی مشکل داشته باشد بتوانید با تغییر نام به نام اصلی نسخه قبل را بازگردانی کنید.

در صورتی که همه چیز درست بود و نسخه جدید مشکلی نداشت میتوانید فایل زیپ و پوشه قدیمی افزونه که تغییر نام پیدا کرده است را تغییر دهید.

نکته : در این روش تمامی اطلاعات و تنظیمات از قبل انجام شده افزونه باقی خواهد ماند و جای نگرانی بابت از دست رفتن اطلاعات و تنظیمات افزونه نیست.

0/5 (0 Reviews)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان