جهت مشاوره خرید، سفارش افزونه و یا هر گونه سوالی میتوانید با این شماره تماس بگیرید : 09196169776

سئو کردن تصاویر در وردپرس

سئو کردن تصاویر در وردپرس

اگر قرار گرفتن مطلب در صدر نتایج گوگل برای شما اهمیت دارد بی شک نحوی سئو کردن تصاویر در وردپرس هم باید برای شما اهمیت داشته باشد چرا که یکی از فاکتورهای مؤثر در مورد بهینه‌سازی مطلب است. در ادامه با تم لنترن همراه باشید تا مطالبی را در مورد سئو تصاویر در وردپرس بیاموزید.

 

1 سئو کردن تصاویر در وردپرس

 

لزوم سئو تصاویر وردپرس

شاید بپرسید که سئو تصاویر وردپرس چه اهمیتی دارد؟ بگذارید مثالی را در این خصوص برای شما مطرح کنیم. به عنوان مثال اگر شما برای یک کلمه به دنبال تصویر بگردید، برای مثال کلمه گل، خب با وارد کردن این کلمه شما توقع ندارید که عکسی مانند آب یا درخت! برای شما به نمایش در بیاید. خب فکر می‌کنید چگونه موتور جستجوگر تشخیص می‌دهد که کلمه کلیدی شما به عکس مورد درخواست شما مرتبط است. پاسخ بسیار ساده است با سئو تصویر وردپرس یا هر سایت دیگر! حال چگونه؟

 

لزوم سئو کردن تصاویر در وردپرس

 

نحوه سئو تصاویر در وردپرس

در مورد نحوی سئو کردن تصاویر در وردپرس ما با قسمت تصویر شاخص و یا افزودن پرونده چند رسانه‌ای سروکار خواهیم داشت. بعدازاینکه تصویر را در وردپرس قرار دادیم باید برخی از فاکتورهای آن را ویرایش کنیم. برای مثال در تصویر زیر:

نحوی سئو کردن تصاویر در وردپرس

 

همان‌طور که ملاحظه می‌کنید این مطلب مربوط به شبکه‌های اجتماعی می‌شود و درواقع ما به یک کلمه کلیدی اینجا نیاز داریم خب برای مثال می‌توانید کلمه ” شبکه اجتماعی در سئو” را برگزینید. در قسمت چپ مشخصات تصویر از جمله نشانی، عنوان، نام، متن جایگزین و توضیح قرار دارد. اولین موردی که لازم است در مورد وارد کردن تصویر در نظر داشته باشید عنوان تصویر به لاتین است. بهتر است قبل از اینکه تصویر را از رایانه خود انتخاب کنید نام مناسبی برای آن برگزینید. در قدم بعدی که مهم‌ترین قدم است باید متن جایگزین یا همان ALT Tag را تکمیل کنیم.
تکمیل این قسمت بسیار اهمیت دارد و سرنوشت سئو تصویر شما را تعیین می‌کند. بهتر است که این قسمت را با توجه به کلمه کلیدی که در متن به کار برده‌اید تکمیل نمایید؛ و حتی اگر قرار است چند تصویر در مطلب خود به کار ببرید آن‌ها را با درج شماره از هم جداسازی نمایید. این بهترین حالت برای سئو تصاویر وردپرس است.

بهینه سازی اندازه تصویر

حتماً تابه‌حال شده که برای جستجوی عکسی در اینترنت ساعت‌ها بگردید و تصویر مناسب را پیدا نکنید. ممکن است برخی تصاویر اندازه مناسبی نداشته باشند و برخی دیگر دیر لود شوند و… این دیر لود شدن تصویر برای حجم بالای آن است و به این دلیل است که تصویر دیر نمایش داده می‌شود. بهتر است تا عکس‌ها پیش از آنکه در سایت قرار داده شوند برای محیط وب بهینه شوند. ابزارهای زیادی برای این منظور وجود دارند که می‌توان از آن‌ها برای این کار استفاده نمود.
اولین مورد استفاده از نرم‌افزارهای ویرایش عکس مانند فتوشاپ است. بعد از آن استفاده از سایت‌های بهینه‌سازی تصاویر است که بدون آسیب رساندن به کیفیت عکس حجم آن را کم نموده و مناسب محیط وب می‌کنند. برای این کار سایت‌های زیادی وجود دارند که از آن جمله می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

kraken.io

punypng.com

5/5 (1 Review)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان