جهت مشاوره خرید، سفارش افزونه و یا هر گونه سوالی میتوانید با این شماره تماس بگیرید : 09196169776

افزونه tooltip وردپرس

اضافه کردن توضیحات به کلمه ها با افزونه Tooltip وردپرس

افزونه tooltip وردپرس چیست؟ کسانی که یک طراح حرفه‌ای هستند و یا با دنیای آی تی زیادی سروکار دارند بدون شک می‌دانند که تولتیپ چیست. تولتیپ ها همان پیغام‌هایی هستند که وقتی اشاره‌گر ماوس را روی یک کلمه خاص می‌بریم پیغامی روی آن‌ها نمایان می‌شود و توضیح کوتاهی در مورد کلمه موردنظر می‌دهد. اگر می‌خواهید در سایت وردپرسی خود از افزونه tooltip وردپرس استفاده کنید در ادامه با ما همراه باشید.

معرفی افزونه tooltip وردپرس

 

تولتیپ چیست

تولتیپ ها پنجره‌های شناوری هستند که برای ارائه توضیحات بیشتر درباره کلمه‌ای در بالای آن کلمه نمایان می‌شوند و دیگر نیازی نیست که کاربر برای پیدا کردن آن کلمه یک جستجوی دیگر انجام دهد. و یا حتی نیاز باشد یک پنجره جدید را باز کند.
برای مثال می‌خواهیم در مورد ووکامرس توضیح دهیم که ووکامرس یک افزونه فروشگاه ساز است که کسب‌وکار اینترنتی به وسیله آن راحت‌تر می‌شود و … می‌توانیم با استفاده از یک تولتیپ مختصر توضیحی در مورد آن ارائه دهیم.

افزونه tooltip وردپرس | simple tooltip

یک افزونه بسیار ساده برای کسانی است که گاه بی گاه از این افزونه استفاده می‌کنند و استفاده دائمی ندارند. (صفحه افزونه) خب برای این کار نیاز است که ابتدا افزونه tooltip وردپرس را نصب و فعال‌سازی کنید. بعد از نصب و فعال‌سازی افزونه به بخش نوشته می‌رویم. نوشته موردنظر را ایجاد می‌کنیم. اینجا برای آموزش، من‌ جمله کوتاهی نوشته‌ام که برای فروش محصولات و خدمات خود می‌توانید از ووکامرس استفاده کنید.

نحوی افزودن تولتیپ در افزونه tooltip وردپرس

 

در اینجا می‌خواهیم در مورد ووکامرس توضیحات بیشتری بدهیم و از طرفی قصد باز کردن پرانتز و یا لینک دادن به صفحات دیگر را هم نداریم درنتیجه از افزونه tooltip وردپرس استفاده می‌کنیم. برای این کار ابتدا کلمه ووکامرس را پاک می‌کنیم و نشانگر ماوس را درست همان‌جایی که کلمه پاک شده است قرار می‌دهیم؛ و از ابزار بالا روی add a tooltip کلیک می‌کنیم.

اضافه کردن تولتیپ در افزونه tooltip وردپرس

 

همان‌طور که مشاهده می‌کنید عبارت انگلیسی در متن نوشته شده ما همان‌جایی که ووکامرس را پاک کردیم ظاهر می‌شود. در اینجا لازم است شما دو قسمت را در متن انگلیسی ظاهر شده ویرایش نمایید.

۱_ this is the content for the tooltip bubble

این عبارت همان عبارتی است که قرار است در پنجره شناور به نمایش دربیاید

۲_this triggers the tooltip

این عبارت هم در متن نمایش داده می‌شود و بردن ماوس روی آن پیغام ظاهر می‌شود

من در اینجا متن اول را به فروشگاه ساز اینترنتی و متن دوم را به ووکامرس تغییر دادم که در تصویر زیر می‌توانید ببینید.

آموزش استفاده از افزونه tooltip وردپرس

 

برای قدم بعدی باید نوشته را منتشر کنیم. بعد می‌توانیم نمایش نوشته را در قسمت بالا بزنیم و نتیجه آنچه انجام داده‌ایم را ببینیم. در ادامه ما نمایش نوشته را انجام می‌دهیم و نتیجه را برای شما در تصویر زیر آورده‌ایم.

آموزش تنظیمات افزونه tooltip وردپرس

 

همان‌طور که می‌بینید ووکامرس به عنوان متنی که ماوس روی آن رفته و فروشگاه سازی اینترنتی به عنوان تولتیپ برای ما نمایان شده است. البته در اینجا بهتر بود که ما کلمه ووکامرس را بولد می‌کردیم و به رنگی دیگر درمی‌آوردیم تا توسط کاربر قابل تشخیص باشد.

تنظیمات simple tooltip

این پلاگین دارای تنظیمات خوبی است که می‌توانید از مسیر تنظیمات و گزینه simple tooltip آن را اجرایی کنید.

تنظیمات افزونه tooltip وردپرس

 

Background color: این قسمت مربوط به رنگ پس زمینه پنجره این است که در بالای نوشته ما ظاهر می‌شود.

Text color: این قسمت هم مربوط به رنگ نوشته‌ای است که در پنجره وجود دارد که قابل تغییر هست.

Max width: نهایت عرضی است که این پنجره می‌تواند داشته باشد و بعد از آن متن اینتر می‌خورد.

Opacity: این مورد مربوط به شفافیت پنجره ظاهر شده است. این گزینه عددی بین صفر تا یک است. هر چه این عدد بیشتر باشد شفافیت پنجره ما بیشتر خواهد بود.

Position: این گزینه برای این است که تعیین کنیم این پنجره کجا باشد. سمت راست، چپ و یا وسط

Diable on mobile: این گزینه برای محدود کردن این پنجره در نمایشگرهای موبایل است که می‌تواند فعال و یا غیر فعال شود.

افزونه tooltip وردپرس | wordpress Tooltips

حال اگر شما از تولتیپ زیاد استفاده می‌کنید و می‌خواهید در جای جای سایت خودتان برای نوشته‌ها، برگه و منوها از این قابلیت استفاده کنید پیشنهاد ما به شما افزونه wordpress Tooltips است. این افزونه نسبت به پلاگین قبلی حرفه‌ای‌تر و تخصصی‌تر بوده و قابلیت‌های بیشتری خواهد داشت.(صفحه افزونه)

wordpress Tooltips

 

مطابق معمول برای هر پلاگینی لازم است تا ابتدا این افزونه را نصب کنیم و فعال‌سازی کنید؛ که این کار را انجام می‌دهیم. بعد از نصب و فعال‌سازی این پلاگین می‌بینید که در سمت راست پیشخوان خود می‌توانید tooltips را ببینید. قابلیتی که این افزونه دارد برخلاف افزونه قبلی که در نوشته‌ها تولتیپ ها را ایجاد می‌کردیم در این افزونه می‌توانیم به بخش تولتیپ در منو برویم و تولتیپ موردنظر خود را بیافزییم.

ایجاد تولتیپ جدید

برای ایجاد تولتیپ روی add new کلیک می‌کنیم. برای مثال همان کلمه ووکامرس. وقتی می‌خواهیم تولتیپ روی ووکامرس ظاهر شود لازم است تا تیتر را ووکامرس انتخاب کنیم. باکسی که قرار است در بالای آن ظاهر شود را نیز در بخش نوشته می‌نویسم که در اینجا همان فروشگاه ساز اینترنتی است.

جمع بندی افزونه tooltip وردپرس

 

پس از ایجاد تولتیپ مورد نظر دکمه انتشار را کلیک می‌کنیم. از این به بعد هر جا در نوشته‌ها من از کلمه ووکامرس استفاده کنم با این پیغام در بالای آن روبه‌رو می‌شویم. در بخش نوشته با انتشار نوشته جدید می‌توانید ببینید که زیر کلمه ووکامرس نقطه چین وجود دارد و می توانید پیغام تولتیپ آن را ببینید.

نکته :ممکن است در نوشته مربوط به پلاگین قبلی کدها را در داخل نوشته ببنید که این امر طبیعی است و نباید نگران آن باشید و کافی است که کدها را از نوشته پاک کنید.

جمع بندی افزونه tooltip وردپرس

بهتر است که از افزونه اول یعنی simple tooltip برای ایجاد پیغام‌های تولتیپ خود استفاده کنید چرا که در صورت استفاده از افزونه tooltip وردپرس  یعنی افزونه دوم، تمامی کلماتی که برای آن‌ها تولتیپ تنظیم نموده‌اید در متن ظاهر می‌شود. تصور کنید که در متنی شما ۱۰ بار از کلمه ووکامرس استفاده نموده باشید و روی هر ۱۰ کلمه پیغام را ببینید و این زیاد جالب نخواهد بود.
درهرصورت بهتر است که در یک متن یک بار این پیغام را تنظیم کنید تا به نمایش دربیاید و استفاده زیاد هم از این مورد جالب نیست. شما از این روش می‌توانید برای مدیریت وب‌سایت خود و همچنین ارتباط مؤثرتر با کاربرانتان استفاده کنید و سایت خودتان را رونق ببخشید.

5/5 (1 Review)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان