جهت مشاوره خرید، سفارش افزونه و یا هر گونه سوالی میتوانید با این شماره تماس بگیرید : 09196169776

بازیابی رمز وردپرس در لوکال هاست

بازیابی رمز وردپرس در لوکال هاست


بعد نصب وردپرس روی لوکال هاست ممکن است به هر دلیلی رمز ورود به وردپرس را فراموش کنید که در این حالت باید با استفاده از روش های بازیابی رمز وردپرس در لوکال هاست اقدام به بازیابی رمزعبور خود کنیم.

 

 نحوه بازیابی رمز وردپرس در لوکال هاست

ممکن است به هر دلیلی پسورد ورود به وردپرس خود در لوکال هاست را فراموش کرده باشید. مشکل از جایی شروع می‌شود که در localhost امکان ارسال ایمیل وجود ندارد، پس طبیعتاً نمی‌توانید ایمیلی حاوی بازیابی پسورد و رمز ورود را دریافت کنید. در این حالت چاره چیست ؟ در ادامه به نحوه بازیابی رمزعبور وردپرس خواهیم پرداخت.

 

بازیابی رمزعبور وردپرس از طریق دیتابیس

برای بازیابی پسورد خود از طریق دیتابیس در لوکال هاست مراحل زیر را دنبال کنید :

۱ – جهت تغییر رمز وردپرس از phpmyadmin ابتدا وارد phpmyadmin در لوکال هاست شوید بدین منظور باید آدرس زیر را در نوار آدرس مرورگر خود وارد کنید :

http://localhost/phpmyadmin

 

بازیابی رمز وردپرس در لوکال هاست

 

۲ – پس از ورود به صفحه phpmyadmin از قسمت سمت چپ نام دیتابیسی برای سایت خود در هنگام نصب وردپرس ساخته و استفاده کرده‌اید را انتخاب کنید.

 

بازیابی رمزعبور وردپرس در لوکال هاست از طریق دیتابیس

 

در صورتی که نام دیتابیس را به یاد ندارید میتوانید با مراجعه به مکان نصب وردپرس و باز کردن فایل wp-config.php نام دیتابیس خود را مشاهده کنید.

 

بازیابی رمز وردپرس در لوکال هاست

 

۳ – پس از باز شدن دیتابیس از جداول موجود روی جدول wp_users کلیک کنید تا این جدول باز شود.

 

بازیابی رمز وردپرس در لوکال هاست

 

۴ – بعد از باز شدن این جدول شما لیست تمامی کسانی که در سایت شما عضو هستند را مشاهده خواهید کرد؛ که میباست روی گزینه Edit در کنار نام کاربری اکانتی که قصد تغییر رمز آن را خواهید داشت کلیک کنید تا صفحه مربوطه باز شود.

 

بازیابی رمز وردپرس در لوکال هاست

 

۵ – پس از باز شدن صفحه شما اطلاعات کامل کاربر را خواهید داشت؛ برای تغییر رمز عبور در فیلد user_pass رمز جدید خود را وارد کنید، برای مثال ما رمز “۱۲۳۴۵۶” را انتخاب کردیم.

 

بازیابی رمز وردپرس در لوکال هاست از طریق دیتابیس

 

۶ – پس از وارد کردن رمز جدید در منوی کشویی سمت چپ فیلد همانند تصویر زیر مقدار را برابر MD5 قرار دهید. توجه داشته باشید در صورتی که این مرحله را انجام ندهید رمزعبور با موفقیت بروزرسانی نخواهند شد.

 

بازیابی رمز وردپرس در لوکال هاست از طریق دیتابیس

 

پس از انجام مراحل بالا جهت بازیابی رمز وردپرس در لوکال هاست روی دکمه Go همانند تصویر زیر کلیک کنید تا تغییرات ذخیره و پیام موفقیت‌آمیز بودن عملیات به شما نمایش داده شود؛ این به معنای اتمام عملیات است.

 

بازیابی رمز وردپرس در لوکال هاست از طریق دیتابیس

 

توجه داشته باشید در هاست‌های آنلاین و پنل‌هایی مانند CPanel و DirectAdmin هم مراحل تغییر رمزعبور وردپرس از تغییر دیتابیس به همین صورت است و تنها نحوه دسترسی به phpmyadmin متفاوت است تا بتوانید تغییر رمز وردپرس از phpmyadmin را انجام دهید.

 

5/5 (4 Reviews)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان