جهت مشاوره خرید، سفارش افزونه و یا هر گونه سوالی میتوانید با این شماره تماس بگیرید : 09196169776

کنترل مصرف منابع سایت با افزونه p3 profiler

کنترل مصرف منابع با افزونه p3 profiler

شاید برای شما که در ابتدای راه نصب وردپرس و همچنین راه‌اندازی سایت خود هستید پیش آمده باشد که بخواهید بدانید که چه پلاگین هایی برای یک سایت ضروری است و اینکه چه مقدار از حجم هاست ما را این پلاگین ها اشغال می‌کند و درنهایت سرعت سایت چقدر است در ادامه با ما همراه باشید تا یک پلاگین مفید در این زمینه یعنی افزونه p3 profiler را به شما معرفی کنیم.

استفاده از افزونه p3 profiler

 

چه می‌شود که سایتمان سنگین می‌شود؟

قطعاً این سؤال به ذهن یک وبمستر خطور می‌کند که چه می‌شود که یک سایت سنگین می‌شود و چه افزونه‌هایی وجود دارند که ضرورتی برای بودن آن‌ها نیست و فقط حجم سایت و هاست را اشغال و درنهایت سایت را سنگین می‌کنند. یک سایت مجموعه ای از  قالب و انواع پلاگین ها است.
خب نصب یک قالب و گاهی درون‌ریزی دموهای آن را نمی‌توان نادیده گرفت ولی می‌توان از نصب افزونه‌های غیرضروری جلوگیری نمود. یا می‌توانید با استفاده از افزونه p3 profiler به راحتی پیدا کنید که کدام افزونه‌ها حجم بیشتری از هاست ما را اشغال می‌کنند و در ضمن ضرورتی هم به بودن آن‌ها نیست.

چه تعداد پلاگین برای یک سایت ضروری است؟

تا به اینجا شاید این سؤال برای شما پیش‌آمده باشد که چه تعداد افزونه نیاز است؟! ۱۰ تا؟! ۱۵ تا؟! ۵ تا؟! ۱۰۰ تا؟! هیچ کس نمی‌تواند پاسخ قطعی به شما بدهد.چرا که این سوال و پاسخ آن کاملا نسبی است . هر سایتی با توجه به نوع کاربردی که دارد و همچنین کاربران هدف لازم است تا تعدادی پلاگین داشته باشد و به طور قطع نمی‌توان گفت که مثلاً سایت X احتیاج به ۱۰ پلاگین دارد. این صد در صد اشتباه است. شاید یک سایتی ۱۰۰ پلاگین سبک نصب داشته باشد و فضای زیادی را اشغال نکند ولی دیگر با داشت دو پلاگین سنگین فضای زیادی را اشغال کرده باشد.

افزونه p3 profiler

مطابق معمول ابتدا افزونه p3 را دانلود و سپس نصب و فعال‌سازی می‌کنیم (آموزش نصب و فعال سازی افزونه وردپرس). پس از نصب و فعال‌سازی این پلاگین در بخش ابزارها با عنوان p3 profiler قابل مشاهده است.

به کمک افزونه p3 profiler افزونه های غیر ضروری را پیدا کنید

 

کافی است روی آن کلیک کرده و روی دکمه start scan کلیک نمایید.

اسکن کردن سایت با افزونه افزونه p3 profiler

 

در اینجا دو گزینه پیش روی شما است.

Auto scan

این گزینه را اگر انتخاب کنیم خود به خود تک تک آیتم‌ها را اسکن می‌کند.

Manual scan

اگر این گزینه را انتخاب کنید باید تک تک آیتم‌ها را به صورت دستی به آن اضافه کنید.

تنظیمات افزونه p3 profiler

 

 

پس از انتخاب گزینه اتو اسکن می‌توانید روند اسکن کردن افزونه p3 را ببینید.

گزینه اتو اسکن در تنظیمات افزونه p3 profiler

 

درنهایت پس از پایان اسکن کردن می‌توانید با کلیک روی گزینه view result نتایج اسکن افزونه p3 را مشاهده نمایید. با دیدن تصویری مشابه شکل زیر متوجه می شوید که هر پلاگین چه مقدار از سایت شما را اشغال نموده است.

نتیجه اسکن کردن سایت توسط افزونه p3 profiler

همان‌گونه مشاهده می‌کنید. این تصویر اطلاعاتی از قبیل تعداد پلاگین ها، زمان لود شدن هر پلاگین، اثرات هر پلاگین و نمودار دایره‌ای میزان مصرف هر پلاگین را ببینید. همچنین می‌توانید به بردن نشانگر ماوس روی هر قسمت رنگی در نمودار دایره‌ای میزان درصدی که هر افزونه استفاده می‌کند را نیز پیدا کنید.

در اینجا می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام یک از پلاگین ها به کار شما نمی‌آید و یا می‌توانید با یک پلاگین دیگر جایگزین نمایید؛ و همچنین می‌توانید فعالیت پلاگین هایی که با هم، همپوشانی دارند را پیدا کرده و یکی از آنها را حذف کنید و بدین طریق کنترل مصرف منابع سایت خود را بدست بگیرید.

0/5 (0 Reviews)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان