جهت مشاوره خرید، سفارش افزونه و یا هر گونه سوالی میتوانید با این شماره تماس بگیرید : 09196169776

ساخت نقشه گوگل در سایت

ساخت نقشه گوگل در سایت به کمک افزونه intergeo-maps

ساخت نقشه گوگل در سایت برای صفحه تماس با ما در هر سایتی جزئی از نکات کلیدی آن سایت است. هرچند که بسیاری از سایت‌ها به صفحه درباره ما اهمیتی نمی‌دهند ولی یکی از مواردی که مشتری در سایت معمولاً به سراغ آن می‌رود صفحه درباره ما و تماس با ما است که این صفحه‌ها اگر همراه با نقشه باشند به مسیریابی بهتر برای مخاطب کمک شایانی می‌کنند.

نحوی ساخت نقشه گوگل سایت در وردپرس با افزونه intergeo-maps

ایجاد نقشه گوگل در سایت به کمک افزونه‌ها

امروزه با وجود سیستم مدیریت محتوای وردپرس و وجود افزونه‌های بسیار آن دیگر کاری نیست که بخواهیم با آن انجام دهیم و از انجام آن ناتوان باشیم. و البته که ساخت نقشه گوگل در سایت هم از این قاعده مستثنا نیست که در ادامه نحوی انجام انرا برای شما عزیزان شرح می دهیم.

ساخت نقشه با گوگل مپ

خب برای ساخت نقشه گوگل در سایت احتمالا اولین گزینه‌ای که به ذهن شما می‌رسد گوگل مپ است و اینکه چگونه می‌شود به وسیله آن برای ساخت نقشه اقدام کنیم. البته روش‌های مختلفی برای ایجاد نقشه گوگل با استفاده از گوگل مپ وجود دارد که در اینجا به ذکر ساده‌ترین آن اکتفا می‌کنیم. پلاگین intergeo-maps یکی از پلاگین هایی است که می‌توانید به وسیله آن ساخت نقشه را انجام دهید.

نحوه ساخت نقشه گوگل در سایت با intergeo-maps

قبل از هر کاری باید پلاگین را مطابق معمول نصب کنید که این کار از طریق بخش افزونه‌ها انجام می‌گیرد. در مرحله بعدی و بعد از فعال کردن افزونه به قسمت رسانه در پیشخوان وب‌سایت خود رفته و گزینه intergeo-maps را انتخاب کنید.

نکته‌ای مهمی در مورد ساخت نقشه گوگل در سایت با هر افزونه‌ای

گوگل چند سالی است که نحوه ایجاد نقشه را در سایت‌ها تغییر داده است و طبق قانونی که گذاشته است شما باید برای ساخت نقشه گوگل در سایت آن‌هم به صورت پویا (قابلیت زوم کردن روی محل) با هر پلاگینی یک کلید API برای سایت خود دریافت نمایید.

ایجاد نقشه با intergeo-maps

اما برای گرفتن کلید API لازم است تا این عبارت را در گوگل جستجو کنید. بعد از ظاهر شدن نتایج گوگل لازم است تا وارد لینکی تحت عنوان google.developer.com شوید. پس از آن روی گرفتن کلید کلیک کرده و یک پروژه برای خود تعریف کنید. به راحتی می‌توانید از این طریق کلید را گرفته و آن را کپی کنید. درج کد باید به بخش تنظیمات رفته و روی intergeo-maps کلیک کنید و کد خود را درج کنید. برای ایجاد نقشه جدید باید به همان بخش intergeo-maps در قسمت رسانه رفته و add new را کلیک کنید. در این قسمت نقشه ظاهر می‌شود که با استفاده از تنظیمات موجود در سمت راست صفحه می‌توانید مکان دقیق خود را پیدا کنید.

مشخص کردن مکان روی نقشه

در نقشه مشخص شده می‌توانیم با استفاده از اسکرول موس جای خود را مشخص کنیم. در ادامه به توضیحات نقشه می‌پردازیم:

Overlys: ایجاد علامت مشخص کردن دقیق مکان روی نقشه با استفاده از علامت رنگی

Positioning&zooming: این مورد مربوط به استایل نقشه است

control: مربوط به تنظیمات و دیدن خیابان‌ها و کوچه‌ها و مقیاس نقشه است.

Style: مربوط به تنظیمات طول و عرض نقشه است

درنهایت بعد از انجام کلیه تنظیمات، شورتکدی به شما تعلق می‌گیرد که این شرتکد را در هرکجا بگذارید ساخت نقشه در سایت اعمال می‌شود.

5/5 (1 Review)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان