جهت مشاوره خرید، سفارش افزونه و یا هر گونه سوالی میتوانید با این شماره تماس بگیرید : 09196169776

فعال سازی افزونه اکیسمت و حذف هرزنامه

روش فعال سازی افزونه اکیسمت و حذف هرزنامه

فعال سازی افزونه اکیسمت از آن دست موضوعات مهمی است که بلافاصله بعد از نصب وردپرس باید اعمال کنید. اگر این کار را به تأخیر بی اندازید ممکن است با انبوهی از کامنت های اسپم و هرزنامه‌ها روبه‌رو شویم. اگر شما هم نمی‌خواهید کامنت اسپم دریافت کنید در ادامه مقاله فعال ‌سازی افزونه اکیسمت با ما همراه باشید.

فعال سازی افزونه اکیسمت و حذف هرزنامه

 

هرزنامه چیست

تصور کنید که شب سایت وردپرسی خود را روی هاست خود نصب نموده‌اید و البته آن را به موتورهای جستجو نیز معرفی نموده‌اید و صبح بلند شده‌اید و به سراغ سراچه‌تان رفته‌اید و با انبوهی از کامنت های اسپم روبه‌رو شده‌اید. دلیل چیست؟ دلیل آن پایین بودن کانفینگ امنیتی وب‌سایت شما است که به هرزنامه‌ها و یا همان اسپم‌ها اجازه انتشار می‌دهد؛ اما برای حل مشکل چه باید انجام دهیم.

اکیسمت یا Akismet چیست؟

مت چارلز مولنوگ که بنیان گذار شرکت اتومتیک است و از پلاگین Akismet پشتیبانی می‌کند. اکیسمت یک ضد اسپم قوی است که برای حذف هرزنامه ‌ها بسیار مفید هست. وقتی وارد افزونه اکیسمت می‌شویم و جزئیات آن را بررسی می‌کنیم اکیسمت این‌گونه خود را معرفی می‌کند.” اکیسمت ، دیدگاه‌های شما را در مقابل پایگاه داده قرار می‌دهد و شما و سایت شما را در مقابل دیدگاه‌های جفنگ حفاظت می‌کند.

ویژگی‌های پلاگین Akismet

_توانایی خودکار برای بررسی کلیه کامنت ها و مقابله و فیلتر کردن اسپم‌ها

_مشاهده تعداد نظرات تائید شده هر کاربر

_تاریخچه وضعیت کامنت ها اعم از اسپم و غیر اسپم

_آشنایی با ۹۹ درصد اسپم و اسپمرهای دنیا

نحوه فعال سازی افزونه اکیسمت

در این قسمت قصد داریم تا نحوه دریافت کد فعال سازی افزونه اکیسمت را به شما بیاموزیم. برای دریافت کلید KPI باید وارد پیشخوان خود شده و روی کلید فعال سازی افزونه اکیسمت کلیک کنید؛ مانند تصویر زیر:

نحوی فعال سازی افزونه اکیسمت

بعد از زدن کلید فعال سازی با صفحه‌ای مطابق با تصویر بالا روبه‌رو می‌شویم؛ که از شما می‌خواهد حساب کاربری خود را فعال کنید. روی دکمه آبی کلیک می‌کنیم. و با مشاهده تصویر زیر می‌توانید پلاگین خود را فعال کنید.

ویژگی‌های پلاگین Akismet

همان‌طور که می‌بینید در این تصویر از شما می‌خواهد که کلید API را دریافت نمایید (کلید آبی رنگ) و یا اینکه در صورتی که قبلاً این کلید را دریافت نموده‌اید آن را در کادر مشخص شده وارد کنید و دکمه ارتباط با کلید API را بزنید.
در صورتی که بخواهید کلید API دریافت کنید می‌بایست روی کلید آبی رنگ کلیک نمایید. با کلیک روی این گزینه شما به سایت اکیسمت هدایت خواهید شد.

فعال سازی پلاگین Akismet

برای دریافت کد فعال سازی روی دکمه سبز رنگ کلیک می‌کنیم. دریافت کد مستلزم داشتن حساب کاربری در سایت وردپرس است. ممکن است یکی از این سایت یا هر دوی آن‌ها برای شما باز نشود که در این صورت باید از تحریم شکن استفاده کنید چرا که این سایت‌ها با IP ایران تحریم هستند. خب پس از کلیک روی گزینه سبز رنگ با صفحه‌ای برای sign up روبه‌رو می‌شوید.

مراحل فعال سازی افزونه اکیسمت

با درج ایمیل و یوزرنیم و پسورد می‌توانید حساب کاربری خود را در وردپرس ایجاد کنید. پس از ایجاد حساب کاربری می‌توانید انواع پلن های مربوط به فعال سازی افزونه اکیسمت را بینید.

مراحل فعال سازی پلاگین Akismet

در تصویر بالا ۳ پلن برای ما به نمایش گذاشته شده است.

۱_personal که رایگان است.

۲_plus که ۵ یورو در ماه هزینه آن است.

۳_enterprise که ۵۰ یورو در ماه هزینه آن است.

امکانات هرکدام از پلن ها در زیر آن مشخص است و شما می‌توانید در صورت نیاز به هرکدام از این پلن ها و البته در صورت نیاز به امکانات بیشتر یکی از آن‌ها را خریداری کنید. در غیر این صورت روی گزینه get personal کلیک کنید. با کلیک روی این گزینه تصویر زیر ظاهر می شود.

2- مراحل فعال سازی پلاگین Akismet

با اینکه ما گزینه رایگان را انتخاب کردیم ولی در کنار شکلک عددی وجود دارد که می‌گوید سالی ۳۶ یورو به عنوان حمایت به ما بدهید. شما می‌توانید این نوار را به سمت چپ یا راست بکشید و مقدار آن را کم و زیاد کنید. اگر به سمت چپ بکشید که این مقدار صفر می‌شود.

3- مراحل فعال سازی پلاگین Akismet

و اگر به سمت راست بکشید این مقدار بیشتر شده و رنگ شکلک هم زرد شده و خوشحال‌تر می‌شود.

4- مراحل فعال سازی پلاگین Akismet

خب وقتی این مقدار صفر شد یک اسم برای خود انتخاب می‌کنیم. درنهایت روی continue کلیک می‌کنیم. در مرحله بعد که کلید KPI برای ما مشخص است را می‌توانید ببینید. در اینجا به شما تبریک می‌گوییم چرا که با موفقیت توانستید فعال سازی افزونه اکیسمت را انجام دهید.

آموزش فعال سازی افزونه اکیسمت و حذف هرزنامه برای همیشه

این کلید را می‌توانید در جای خود درج نموده و با هرزنامه‌ها برای همیشه خدا حافظی کنید.

نکته: در زیر صفحه تائید فعال سازی افزونه اکیسمت دو گزینه برای تنظیمات بیشتر وجود دارد.

۱_ هر کاربر چند کامنت تائید شده دارد.

وقتی این گزینه را تیک بزنید مشخص می‌شود که هر کاربر چه تعداد دیدگاه تائید شده دارد.

۲_کامنت های اسپم

در اینجا دو گزینه وجود دارد.

۱_ وقتی کسی کامنت اسپم گذاشت بدون اینکه به شما نشان داده شود پاک شود.

۲_ وقتی کسی کامنت اسپم گذاشت آن را وارد پوشه جفنگ شود که ما بررسی کنیم.

به این ترتیب می‌توانیم یک نظارت اضافی بر کامنت ها داشته باشیم؛ که مبادا کامنتی بدون دلیل به پوشه اسپم هدایت شود.

0/5 (0 Reviews)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان